Hippophae Rhamnoides Fruit Extract

Yara İyileşmesini Teşvik Eden Sağlıklı Seabuckthorn Meyve Suyu Tozu hakkında Bilgi
Hippophae rhamnoides Linn, kurak-alkali toprakta yaşayabilen ve toprak ve su korunmasında yaygın olarak kullanılan kuraklığa dayanıklı ve rüzgara dayanıklı kum ile karakterize olan yaprak döken bir çalıdır. Çöl yeşillendirmesi için kuzeybatı Çin’de çok sayıda deniz alabalığı kullanılmaktadır. Deniz cehri meyvesi C vitamininin kralı olarak bilinen C vitamini bakımından yüksektir. Deniz-buckthorn bitkileri ve meyveleri için genel bir terimdir. Bitki seabuckthorn yaprak döken bir çalıdır. Kuzey Çin, kuzeybatı, güneybatı ve diğer yerlerde iç dağılım. Deniz-buckthorn bir şifalı bitkidir. Seabuckthorn kökleri, sapları, yaprakları, çiçekleri, meyveleri, özellikle seabuckthorn meyveleri zengin besin maddeleri ve biyoaktif maddeler içerir, yaygın olarak gıda, ilaç, hafif sanayi, havacılık, tarım ve hayvancılık, balıkçılık, vb. Deniz topalak meyvesinin meyvesi, öksürüğü hafifletme, mideyi azaltma ve yiyeceği azaltma ve kan stazını kaldırma etkisine sahiptir. Modern tıbbi araştırmalarda, kolesterolü azaltabilir, anjina pektorisini dindirebilir ve koroner aterosklerotik kalp hastalığını önleyebilir.

Fonksiyonları sırasıyla
1. Anti-oksidasyon.
2. Vitamin takviyesi.
3. Deniz topalak meyve tozu, deniz topalak suyuna geri gönderilebilir.
4. Seabuckthorn meyve tozu da beslenme takviyesi, bağışıklık düzenleyen, kardiyovasküler ve serebrovasküler koruma ve büyüme ve gelişmeyi teşvik edici etkisi vardır.
5. Mide mukozasını koruma.
6. Karaciğer koruyun
7. Kan yağının azaltılması.

Kullanım Alanları 

H. ramnoides çok yönlü bir bitkidir ve meyveler ile yapraklar da kullanılabilir. Meyveler işlenir ve daha sonra gıda endüstrisinde, geleneksel tıpta , ilaçların bir parçası veya kozmetik endüstrisinde kullanılır. Yapraklar özellikle geviş getiren hayvanlar için yem olarak kullanılabilir. Aşırı derecede aşınmış, besleyici, fakir ve bazen de tuzlu topraklara karşı toleransı nedeniyle, bitki ayrıca arazi ıslahı veya barınak olarak da kullanılır .

Gıda ve içecek

Genel olarak, H. ramnoidlerin tüm kısımları çeşitli fitokimyasallar ve besinler içerir . Özellikle meyve, limon ve portakallarda görülen seviyeleri aşan, yüksek C vitamini miktarları içerir . 

H. ramnoides meyveleri, gıda endüstrisinde farklı ürünlere işlenir. Genellikle, meyveler ilk önce yıkanır ve daha sonra preslenir, bu da pres-kek ve meyve suyu ile sonuçlanır. Meyve pres keki yağ, doğal gıda renk pigmentleri (sarı / turuncu) ya da reçel elde etmek için kullanılabilir, meyve suyu daha sonra işlenir ve daha sonra nihai meyve suyu ürünü olarak paketlenir. H. ramnoides üretiminin olmadığı ülkelerde bile , en az birkaç ürün bulunabilir. Genellikle H. ramnoides reçeli veya meyve konsantresi, meyve suları ve el kremi, şampuan veya masaj yağları gibi kozmetikler satın almak mümkündür . Örneğin güney Fransa’da H. rhamnoidesyaygın olarak meyve suyu veya alkolsüz ve alkollü karışık içeceklerde bir bileşen olarak satılmaktadır. İtalya, Toskana’daki enlemlerde üretilen tipik likör, officinal Tuscan likörü – Spinello’dur.

Çalığın yaprakları hava ile kurutulabilir, sonuçta öğütülür ve çay için kullanılabilir. Kurutma ve öğütme işlemi, önemli ölçüde biyoaktif madde kaybına neden olmaz ve bu nedenle infüzyona sağlıklı bir bileşim kazandırır.

Geleneksel tıp 

H. rhamnoides , geleneksel tıpta, özellikle Rusya ve Kuzeydoğu Asya’da yaygın olarak kullanılmaktadır . Yapraklar çeşitli bozukluklar için sözde bitkisel ilaç olarak kullanılır.  H. rhamnoides meyveleri, geleneksel Avusturya tıbbında da enfeksiyonların tedavisinde çay, meyve suyu veya şurup olarak kullanılmıştır.

Ekoloji 

H. rhamnoides bitki özellikle kuraklık ve tuz toleranslı ve bu sayede Shelterbelt veya agroforestry içinde, daha da toprak erozyonuna karşı, toprak ıslahı için kullanılabilir.  Bu özellikler temel olarak bitkinin ürettiği derin kök sistemine bağlıdır. Örneğin, Doğu Çin’de, yeni tarımsal ormancılık sistemleri yüksek tuzluluk içeriği ile toprağı ıslah etmek geliştirilmiştir ve H. rhamnoides , Shelterbelt olarak sisteme dahil edilir farklı kuşlar ve küçük memelilere yaşam alanı sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir