Argania spinosa kernel oil (Argan spinosa çekirdek yağı)

Argania spinosa kernel oil (Argan spinosa çekirdek yağı)
Nedir?
Argania Spinosa Kernel Oil, Diyabet, Proliferatif hastalıklar gibi hastalıkların tedavisinde ve diğer durumlarda kullanılır.
Kullanımı
Argania Spinosa Kernel Oil, aşağıdaki hastalıkların, durumların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde iyileştirilmesinde kullanılır
Faydaları Nelerdir?
Faydaları arasında cilt sağlığı açısından sağladığı yararlar ilk sıralarda yer almaktadır. Gözeneklerin arınmasında da etkili olan yağ, cildin daha parlak görünmesine olanak tanır.
Egzama gibi problemlerin azaltılmasında da yardımcı olabilmektedir. Kuru ciltler için oldukça iyi bir nemlendiricidir.
Kreminin faydaları oldukça fazladır. Işıltılı bir cilt görünümüne kavuşmak isteyenlerin kullandığı krem, yağlı ya da kuru birçok farklı cilt tipine uygulanabilir.
İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde cildi derinlemesine besler. Ciltteki iltihaplanmaların azalmasına yardım eder.
Kimi kullanıcılar tarafından, argan yağı cilt lekelerine iyi gelir mi şeklinde sorular sorulabilmektedir. Argan yağı cilt lekeleri için önerilebilmektedir. Cilt lekelerinin kaybolmasına yardımcı olabilmektedir.
Zararları Nelerdir?
Yan etkileri bulunabilen bir bitkisel yağ türüdür. Özellikle ideal ölçüden fazla kullanıldığı durumlarda, bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Alerji yapar mı ya da gebelikte kullanılır mı gibi sorular da sık sık sorulabilmektedir.
Gebelikte kesinlikle kullanılmamalıdır. Ayrıca bazı bünyelerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. İnternette argan yağı bronzlaştırır mı şeklinde sorularla da karşılaşılabilmektedir. Bronzlaşmaya etkisi yoktur ve cilde zararlı olabileceğinden güneşlenme öncesi sürülmemelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir